دلار کاغذی یا ارز دیجیتال تتر کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است

وجود تورم‌ در کشور ایران باعث می‌شود نقدینگی افراد در مدت زمان کوتاهی ارزش مالی خود را از دست بدهد و به همین دلیل افراد به دنبال روشی می‌گردند تا این ارزش را حفظ‌ کنند.

یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار، سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال تتر یا سرمایه‌گذاری روی دلار است. اما برای مقایسه دلار‌ کاغذی و ارزدیجیتال برای سرمایه‌ گذاری ، لازم است شما به نکاتی توجه داشته باشید تا بهترین تصمیم را بگیرید. بنابراین درصورتی که به این موضوع علاقه دارید، توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال است که هر روز در صرافی ارز دیجیتال به فروش می‌رسد و در بازارهای جهانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ارزدیجیتال ابتدا در سال 2014 با نام Realcoin معرفی شد و در اواخر همین سال نام آن به تتر تغییر کرد و چند ماه بعد در سال 2015 رسماً فعالیت خود را در بازارهای جهانی آغاز نمود.

تتر بعد از ارزهای بیت کوین و اتریوم سومین ارز دیجیتال معروف جهان به شمار می‌‌رود. این ارز دیجیتال یک استیبل کوین است که پشتوانه آن دلار آمریکا می‌باشد و وجود آن در بازار کریپتو باعث می‌شود ارتباطی بین دلار و ارزهای دیجیتال برقرار شود. دقیقا به همین دلیل است که تتر ارزشی معادل با یک دلار دارد و در واقع با دلار آمریکا نسبت یک به یک را ثبت کرده است.

دلار کاغذی چیست؟

به منظور مقایسه دلار ‌کاغذی و ارزدیجیتال برای سرمایه ‌گذاری ، لازم است ابتدا با مفهوم ارز فیات آشنا شوید. ارز فیات به ارزی گفته‌ می‌شود که به صورت فیزیکی وجود داشته باشد. این بدان معناست که ارزهایی مثل دلار، یورو، پوند، ریال و... که به صورت اسکناس‌های چاپی تولید می‌شوند، نوعی ارز فیات هستند. دلار آمریکا به عنوان یک ارز فیات توسط دولت کشور ایالات متحده تولید شده و از طریق بانک مرکزی این کشور توزیع می‌شود. ارزهای فیات را می‌توان در مقابل ارزهای دیجیتال قرار داد و با آنها مقایسه کرد.

نحوه سرمایه گذاری روی تتر

برای اینکه بتوانیم مقایسه دلار‌ کاغذی و ارزدیجیتال برای سرمایه ‌گذاری را به درستی انجام‌ دهیم، لازم است ابتدا با نحوه سرمایه‌گذاری روی هرکدام از این موارد ، اطلاعاتی را کسب کنیم. به طور کلی سرمایه‌گذاران بازار ارزدیجیتال به دو دسته تقسیم می‌شوند:

هولدرها

هولد‌کردن به معنی نگه داشتن است. در زمینه سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو، اگر شخصی سرمایه خود حفظ کند و قصد فروش آن را نداشته باشد، اصطلاحا به او هولدر گفته می‌شود. این نوع از سرمایه گذاری بر روی تتر به راحتی برای همه افراد قابل انجام است. برای شروع ، کافی است شما مقداری تتر خریداری کنید که این امکان از طریق تبدیل دلار به تتر نیز برای شما وجود خواهد داشت. در ادامه باید سرمایه خود را در مدت زمان قابل توجهی حفظ کنید و در زمان درست فرآیند فروش را به اجرا درآورید تا به سود برسید.

تریدرها

دسته بعدی سرمایه گذاران تتر کسانی هستند که در بازار کریپتو به معامله و خرید و فروش می‌پردازند‌. به چنین کاری تریدکردن گفته می‌شود که آموزش آن پروسه پیچیده و زمان بری دارد. اما یک تریدر باتجربه، انواع رمزارزها را می‌شناسد و با تحلیل نمودار هرکدام از آنها آشنایی دارد. بنابراین می‌داند چه زمانی باید چه ارزدیجیتالی را خریداری کرده و چه ارزدیجیتالی را بفروشد تا به بیشترین سود ممکن دست پیدا کند.

دلار کاغذی یا ارز دیجیتال تتر کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است - تصویر 2

نحوه سرمایه‌گذاری روی دلار

جزئیات مربوط به مقایسه دلار ‌کاغذی و ارز دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری، باید همراه با توضیح در مورد نحوه سرمایه‌گذاری روی دلار باشد. خرید دلار و ذخیره آن یکی از روش‌هایی است که از گذشته مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار داشته است و امروزه نیز یکی از روش های سنتی برای حفظ و ارتقای ارزش دارایی‌ها به شمار می‌رود. برای انجام این کار کافی است، مقداری دلار بخرید و آن را تا زمان مشخصی نگهداری کنید. سپس بعد از چند ماه یا چند سال دلار ها را بفروشید و به سود برسید.

البته می‌توانید در بازه زمانی که دلار ها را در اختیار دارید، نسبت به مبادلات مختلف اقدام کنید تا سود خود را افزایش دهید ؛ اما این کار نیازمند این است که شما تجربه بالایی در بازار ارز داشته باشید. همچنین بهتر است به این نکته اشاره کنیم که خرید دلار نیاز به پرداخت کارمزد دارد و چند درصد از مبلغ پرداختی شما صرف هزینه کارمزد خواهد شد.

مقایسه سرمایه گذاری روی تتر و دلار

ممکن است بپرسید سرمایه گذاری روی تتر بهتر است یا دلار؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در مقایسه دلار‌ کاغذی و ارز دیجیتال برای سرمایه ‌گذاری عوامل زیر تاثیر گذار هستند :

آینده سرمایه‌گذاری

در زمینه سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت، یکی از موارد بسیار‌ مهم مربوط به آینده‌ای است که در مقابل شخص سرمایه گذار قرار دارد. در این زمینه با توجه به اینکه جهان آینده متعلق به ارزهای دیجیتال است، می‌توان برتری را به تتر نسبت داد.

نرخ کارمزد

خرید دلار و خرید تتر هر دو  نیاز به پرداخت کارمزد دارند اما مقدار کارمزد خرید تتر از صرافی ارز دیجیتال در مقایسه با خرید دلار کمتر است.

سقف خرید

برای خرید دلار سقف خاصی مشخص می‌شود و این بدان معناست که سرمایه گذاران می‌توانند مقدار محدودی دلار خریداری کنند. اما تتر سقف خرید و فروش ندارد و هرکسی می‌تواند با توجه به مقدار سرمایه خود، هر چقدر که می‌خواهد تتر بخرد.

امنیت سرمایه

نگهداری و انتقال دلار مخصوصا اگر مبلغ سرمایه‌گذاری زیاد باشد، خطرات زیادی دارد. مواردی مثل سرقت از گاوصندوق، زورگیری و... ممکن است متوجه شخص سرمایه‌گذار باشد. اما چنین مواردی در زمینه سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال تتر وجود ندارد و امنیت این نوع سرمایه گذاری در زمینه نگهداری و انتقال سرمایه، بسیار بیشتر از دلار است.

دلار کاغذی یا ارز دیجیتال تتر کدام یک برای سرمایه گذاری بهتر است - تصویر 3

سخن پایانی

توضیحاتی که در این مقاله آورده‌ شد، مشخص می‌کند سرمایه‌گذاری بر روی ارز دیجیتال تتر نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی دلار، پیشنهاد بهتری می‌باشد. همچنین بهتر است بدانید امکان مبادلات بین ارزهای دلار و تتر وجود دارد و سرمایه‌گذاران می‌توانند نسبت به خرید تتر با دلار اقدام کنند. حامی پرداخت یکی از بهترین مراکزی است که خدمات مربوط به چنین مبادلاتی را با حداقل کارمزد ارائه می‌دهد. در صورتی که قصد سرمایه گذاری بر روی دلار و یا تتر را از طریق یک مجموعه معتبر دارید، از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان حامی پرداخت در ارتباط باشید.

اخبار مرتبط

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی