دماسنج، اکسیژن‌سنج، نوار قلب و گوشی پزشکی همگی در یک گجت

شرکت ویتینگز(Withings) از دستگاه جدید ۲۵۰ دلاری خود به نام BeamO در نمایشگاه CES رونمایی کرد که دستگاهی ناظر سلامتی و همه کاره است.

شرکت Withings هر ساله در نمایشگاه CES توجه زیادی را در فضای فناوری سلامت به خود جلب می‌کند. امسال نیز در نمایشگاه CES 2024 دستگاهی به نام BeamO را به نمایش می‌گذارد که یک ابزار تشخیصی همه کاره است.

به نقل از انگجت، این دستگاه ۲۵۰ دلاری دمای بدن را بدون تماس اندازه می‌گیرد و به شما می‌گوید که تب دارید یا نه. همچنین میزان اکسیژن خون شما را اندازه‌گیری می‌کند، نوار قلب می‌گیرد و حتی به عنوان گوشی پزشکی دیجیتالی عمل می‌کند.

کافی است BeamO را به قفسه سینه خود بچسبانید تا به صداهایی که قفسه سینه‌تان تولید می‌کند، گوش دهد یا اطلاعات دریافتی خود را برای تجزیه و تحلیل بیشتر برای پزشک شما ارسال کند.

در حالی که فناوری‌های پزشکی سنگین هستند، این دستگاه که به شکل یک آبنبات است، کوچک و بسیار سبک است. می‌توان ویژگی‌های آن را با دکمه کنترلی که روی آن است، مرور کرد و همچنین به شما امکان می‌دهد بین حالت‌های نوار قلب، سنجش اکسیژن خون، گوشی ‌پزشکی و حسگر دمای بی‌سیم انتخاب کنید.

 

با وجود اینکه این دستگاه یک صفحه ‌نمایش مستقل دارد، اما باید از یک برنامه همراه موسوم به Health Mate استفاده کرد تا شما را در استفاده از گوشی پزشکی راهنمایی کند، زیرا ارائه این راهنمایی در حالی که این دستگاه را روی سینه خود نگه داشته‌اید، دشوار است.

نباید نگران عمر باتری بود، چرا که شرکت سازنده BeamO می‌گوید تنها با یک بار شارژ تا چند ماه کار می‌کند.

شرکت Withings می‌گوید، این دستگاه می‌تواند تاثیری بسزا در فضای پزشکی از راه دور داشته باشد. به هر حال، این نوع از آزمایش‌های اولیه، آزمایش‌هایی هستند که در بیشتر مواقعی که به پزشک مراجعه می‌کنید، آنها را تجربه خواهید کرد، اما انجام آنلاین و از راه دور آنها آسان نیست.

این شرکت می‌گوید، BeamO قادر به تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی(شایع‌ترین نوع آریتمی قلبی) نیز هست، اما در انتظار تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

در حال حاضر در برنامه Health Mate حداکثر هشت کاربر می‌توانند مصرف داروی خود را ردیابی کنند و علائم خود را ثبت کنند. سپس می‌توان این داده‌ها را به هر کسی که می‌خواهید، به اشتراک بگذارید و حتی صدای زنده قلب خود را با استفاده از ویژگی گوشی پزشکی به پزشک خود ارسال کنید.

هنگامی که این دستگاه موفق به اخذ تأییدیه‌های متعدد خود شود، جالب خواهد بود که ببینیم آیا مورد استقبال متخصصان سلامت قرار می‌گیرد یا نه.

برنامه همراه Health Mate، راهی آسان برای مشاهده همه این داده‌ها به کاربران ارائه می‌دهد. فقط باید دید که آیا به پزشکان کمک می‌کند تا آنها هم همین احساس را داشته باشند؟

به گفته مسؤولان شرکت سازنده، این دستگاه در ماه ژوئن عرضه می‌شود.

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی