تولید ارزان‌قیمت الکتروکاتالیست‌هایی برای عرضه هیدروژن سبز

شرکت فرست‌گرافن (First Graphene) الکتروکاتالیست مبتنی بر گرافن با عملکرد بالا و کم مصرف ساخته است که می‌تواند تولید سریع هیدروژن سبز را با استفاده از الکترولیز آب انجام دهد.

از الکتروکاتالیست‌ها برای تولید “هیدروژن سبز” استفاده می شود، اما در حال حاضر به فلزات نادر مانند ایریدیم و روتنیم نیاز دارند که می‌توانند هزینه‌های عملیاتی را افزایش دهند. شرکت فرست‌گرافن از فناوری PureGraph®  برای تولید الکتروکاتالیست‌های با عملکرد بالاتر و مقرون به صرفه استفاده می‌کند.

این شرکت یک پروژه ۱۲ ماهه را برای توسعه الکتروکاتالیست‌های ارزان و با عملکرد بالا برای تولید هیدروژن به اتمام رسانده است.

این پروژه با حمایت مالی تقریبا ۱۲۰ هزار دلار آمریکا  انجام شده است و در آن از گرافن برای تولید الکتروکاتالیست استفاده شده است. در این پروژه، فرست‌گرافن فرمولاسیون بهینه پوشش‌هایی را که باید بر روی الکترودها اعمال شود، مورد آزمایش قرار داده است.

فرست‌گرافن الکتروکاتالیست تولید شده خود را با دو کاتالیزور تجاری مختلف مقایسه کرد. نتایج نشان داد که کاتالیزور فرست‌گرافن در مقایسه با کاتالیزور تجاری حاوی ایریدیوم در شرایط مشابه، به انرژی کمتری برای تولید هیدروژن نیاز دارد. این راه حل در مقایسه با یک کاتالیزور تجاری حاوی روتنیوم بسیار خوب عمل کرده است و  درحالی که حاوی همان مقدار روتنیوم بوده، سه برابر بیشتر هیدروژن تولید کرده است.

با این فناوری جدید، شرکت فرست‌گرافن می تواند فلزات نسبتا ارزان‌تر با کمک گرافن مورد استفاده قرار دهد و از آنها برای تولید الکتروکاتالیست با عملکرد بالا استفاده کند.

فرست‌گرافن پس از تأسیس یک مرکز آزمایش اختصاصی در منچستر، توانایی انجام تجزیه و تحلیل الکتروشیمیایی را دارد. این تسهیلات جدید منجر به آزمایش سریع‌تر و مقرون به صرفه تر الکتروکاتالیست‌ها و مواد گرافنی خواهد شد و راه تولید محصولات جدید مانند اکسید گرافن و ایجاد فرصت های جدید کاربردی را برای PureGraph® ایجاد می‌کند.

فرست‌گرافن همچنین با خوشه هیدروژن الکتروشیمیایی بزرگ منچستر (GMEHC) در انگلستان، پروژه جدیدی را آغاز کرده است. GMEHC کنسرسیومی از تأسیسات تحقیقاتی پیشرو و متخصصان است که روی نوآوری در حوزه هیدروژن و پیل سوختی کار می‌کنند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی