قفل هوشمند فیلیپس با اسکن کف دست باز می‌شود

قفل هوشمند ۳۶۰ دلاری شرکت فیلیپس که آن را در نمایشگاه CES امسال به نمایش درمی‌آید، با نگاه کردن به کف دست کاربر و شناسایی الگوهای منحصر به فرد خط‌های کف دست درب را باز می‌کند.

شرکت فیلیپس در نمایشگاه CES ۲۰۲۴ اولین قفل هوشمند خود را معرفی کرد که با استفاده از سیستم خوانش بدون لمس کف دست کار می‌کند و به صاحبان خانه‌ها اجازه می‌دهد قفل درب‌های ورودی خود را با نمایش کف دست خود به آن باز کنند.

این دستگاه به نام کامل ۵۰۰۰ Series Wi-Fi Palm Recognition Smart Deadbolt اوایل سال جاری میلادی در ایالات متحده با قیمت ۳۶۰ دلار به فروش می‌رسد.

به نقل از انگجت، این قفل به خط تولید قفل‌های هوشمند امنیت خانگی فیلیپس می‌پیوندد و با برنامه مخصوص فیلیپس موسوم به Phillips Home Access در دسترس قرار می‌گیرد، جایی که کاربران می‌توانند این سیستم را از راه دور از طریق دستیارهای هوشمند مانند آمازون الکسا یا گوگل اسیستنت کنترل کنند.

این سیستم همچنین دارای وای-فای داخلی است که جفت شدن و پیوند به سایر دستگاه‌های هوشمند را آسان‌تر می‌کند.

این سیستم با تشخیص خودکار الگوهای منحصر به فرد رگ‌های کف دست از طریق حسگرهای مجاورت داخلی کار می‌کند.

در حالی که فناوری سنجش کف دست به طور کامل به یک فناوری رایج تبدیل نشده است، ممکن است به زودی دستگاه‌های بیشتری مجهز به این فناوری مانند این را ببینیم. به عنوان مثال، آمازون در حال ارائه یک سیستم پرداخت است که توسط تشخیص کف دست کار می‌کند.

این قفل هوشمند جدید درب، بخشی دیگر از محصولات امنیتی خانه هوشمند پیشرفته فیلیپس است که شامل دوربین‌ها و مانیتورهای داخلی و خارجی است که با شرکت رقیب خود به نام رینگ(Ring) رقابت می‌کند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی