رونمایی از خودروی پرنده «منصوری»

شرکت آلمانی «منصوری» (Mansory) که متخصص تیونینگ خودرو‌های سوپراسپورت است به تازگی چند تصویر مفهومی از یک خودروی پرنده لوکس به نام «ایمپاور» (Empower) منتشر کرده است.

منصوری یک شرکت تیونینگ خودرو است که در آلمان مستقر است. این شرکت در تیونینگ خودرو‌های لوکس، خودرو‌های سوپراسپرت، شاسی بلند‌های لوکس و دوچرخه‌های سفارشی تخصص دارد.

شرکت منصوری در سال ۱۹۸۹ توسط تیونر ایرانی «کوروش منصوری» تاسیس شد. در ابتدا کارگاه او در مونیخ بر روی تیونینگ برند‌های بریتانیایی مانند رولز رویس و برند‌های ایتالیایی مانند فراری متمرکز بود، اما بعد به بیشتر مدل‌های خودروساز‌های لوکس گسترش یافت.

رونمایی از خودروی پرنده «منصوری»

خودروی مفهومی Empower در واقع نسخه تیونینگ شده یکی از خودرو‌های مک لارن است که سعی در این دارد که ایده‌ای از چگونگی یک ابرخودروی پرنده به ما بدهد.

چرخ‌های Empower در حالت پرواز به داخل جمع می‌شوند. اگرچه این یک خودروی مفهومی است که آینده‌ای دور را نشان می‌دهد، اما یک طراحی بسیار چشمگیر و شیک است.

در پست اینستاگرام منصوری آمده است: این که این خودرو در آینده چگونه خواهد بود؟ از چه نیرو خواهد گرفت و چگونه حرکت خواهد کرد؟ چه چیزی از اساس در آن جدید خواهد بود؟ در حال حاضر هیچ‌کس نمی‌تواند به طور قطعی بگوید، اما یک چیز از قبل قطعی است، این که همیشه خودرو‌ها و تمایل به تیونینگ سفارشی آن‌ها از یک شرکت شناخته شده وجود خواهد داشت.

در حالی که به نظر می‌رسد بسیاری از ناشران مجلات خودرو تا حدودی از نیت منصوری برای صرف انرژی برای طراحی «ایمپاور» گیج شده‌اند، خلاقیت و بینش این شرکت قابل ستایش است. هرچند بعید است که این مفهوم هرگز به واقعیت تبدیل شود، اما زیبا به نظر می‌رسد.

می‌توانیم امیدوار باشیم که طراحان خودرو‌های پرنده در آینده از این طراحی منصوری الهام بگیرند. البته به شرطی که محصول نهایی با خیال راحت پرواز کند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی