ماهواره‌های جدید «استارلینک» راهی مدار زمین شدند

موشک «فالکون ۹» شرکت «اسپیس‌ایکس»، گروه جدیدی از ماهواره‌های اینترنتی «استارلینک» را عصر یکشنبه ۲۸ آوریل به مدار زمین فرستاد.

شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ۲۳ ماهواره اینترنتی «استارلینک»(Starlink) را عصر یکشنبه ۲۸ آوریل به مدار زمین پرتاب کرد.

به نقل از اسپیس، ماهواره‌های استارلینک در ساعت ۶:۰۸ عصر به وقت منطقه زمانی شرقی بر فراز یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) از «پایگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال» فلوریدا پرتاب شدند.

اولین مرحله فالکون ۹ همانطور که برنامه‌ریزی شده بود، حدود ۸.۵ دقیقه پس از پرتاب برای فرود عمودی به زمین بازگشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس‌ایکس در اقیانوس اطلس فرود آمد.

63010531

مرحله اول موشک فالکون ۹ پس از فرود آمدن

براساس توضیحات ماموریت اسپیس‌ایکس، این سیزدهمین پرتاب و فرود برای این تقویت‌کننده بود. نیمی از ۱۲ پرواز پیشین این موشک، ماموریت‌های پرتاب استارلینک بودند.

در همین حال، مرحله بالایی فالکون ۹ به پرواز کردن ادامه داد تا ۲۳ ماهواره را حدود ۶۵ دقیقه پس از پرتاب در مدار پایین زمین مستقر کند.

پرتاب روز یکشنبه بخشی از آخر هفته شلوغ اسپیس‌ایکس بود. این شرکت شب شنبه ۲۷ آوریل، دو ماهواره ناوبری اروپا را برای گسترش دادن شبکه ماهواره‌ای «گالیله»(Galileo) پرتاب کرد و بیستمین پرتاب را برای اولین مرحله فالکون ۹ رقم زد که رکورد جدید استفاده مجدد را برای اسپیس‌ایکس به ثبت رساند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی