سقوط و انفجار موشک چین پس از پرتاب برنامه‌ریزی نشده/ ویدئو

اولین مرحله از موشک فضایی «تیان‌لانگ-۳» در جریان یک آزمایش به پرواز درآمد و پس از سقوط منفجر شد.

موشک فضایی یک شرکت خصوصی چینی روز یکشنبه پس از پرتاب تصادفی هنگام آزمایش سقوط کرد و منفجر شد.

به نقل از گاردین،  شرکت «تیانبینگ پکن»(Beijing Tianbing) که با نام «اسپیس پایونیر»(Space Pioneer) نیز شناخته می‌شود، گفت: اولین مرحله موشک «تیان‌لانگ-۳»(Tianlong-3) به دلیل نقص ساختاری در اتصال بین موشک و جایگاه آزمایش، سکوی پرتاب خود را ترک کرد. این موشک در یک منطقه تپه‌ای واقع در شهرستان گونگی فرود آمد.

بررسی‌های اولیه درباره این پرواز برنامه‌ریزی‌نشده نشان می‌دهند که هیچ گزارشی مبنی بر تلفات جانی وجود ندارد. اداره مدیریت اضطراری گونگی در یک بیانیه جداگانه گفت: بخش‌هایی از موشک در یک منطقه امن پراکنده شدند اما آتش‌سوزی محلی را به همراه داشتند. آتش‌سوزی خاموش شده و به هیچ‌کس آسیبی نرسیده است.

موشک دو مرحله‌ای تیان‌لانگ-۳ یا «اسکای دراگون ۳»(Sky Dragon 3) یک موشک نیمه قابل استفاده مجدد است که توسط شرکت اسپیس پایونیر ساخته شده است.

سقوط بقایای موشک در چین پس از پرتاب، اتفاق بی‌سابقه‌ای نیست اما بسیار نادر است که بخشی از یک موشک در حال توسعه به صورت برنامه‌ریزی‌نشده از محل آزمایش خود به پرواز درآید و سقوط کند.

ویدئوی منتشرشده از این حادثه نشان می‌دهد که موشک مستقیما به بالا اوج می‌گیرد. سپس، قدرت خود را از دست می‌دهد و به صورت افقی می‌چرخد، دوباره به زمین می‌افتد و در تپه‌های اطراف منفجر می‌شود.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی