کهکشان راه شیری کمتر از آنچه تصور می‌شود عجیب است

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد، هسته کهکشان راه شیری آنطور که مدل‌ها نشان می‌دهند پر از ستاره نیست و بیشتر به کهکشان‌های مارپیچی شبیه است.

کهکشانی که در آن زندگی می‌کنیم تغییر وضعیت داده است. ستاره شناسان با نگاه دقیق به گرد و غبار و گازهایی که در کهکشان ما پراکنده شده‌اند، دریافته‌اند که هسته کهکشان راه شیری کمتر از آن چیزی که تصور می‌شود، متراکم است.

به نقل از نیچر، گیل زاسوفسکی، ستاره شناس دانشگاه یوتا در سالت لیک سیتی، می گوید که این موضوع کهکشان راه شیری را «کمتر عجیب» می‌کند. ستارگان و دیگر اجزای کهکشان راه شیری نسبت به کهکشان‌های مشابه که دانشمندان قادر به مشاهده و اندازه‌گیری مستقیم آنها هستند، فشرده‌تر به نظر می‌رسیدند.

زاسوفسکی می‌گوید، اندازه‌گیری‌ها باعث شد که کهکشان ما در مقایسه "زیبا و کوچک" به نظر برسد، "اما شما کمی مشکوک می‌شوید" که چرا متفاوت است.

زاسوفسکی و همکارانش با اندازه‌گیری مکان‌ها و فواصلی معادل یک چهارم یک میلیون «غول‌ سرخ» - ستارگان عظیم قدیمی - و با استفاده از داده‌های تحلیلی رصدخانه «آپاچی پوینت» این بازبینی کهکشانی را انجام دادند. معمولا نور اجرام آسمانی مانند غول‌های قرمز از منظر تلسکوپ‌های روی زمین بوسیله غبار بین ستاره‌ای پنهان می‌شود، اما رصدخانه آپاچی در سان اسپات، نیومکزیکو، می‌تواند طول موج‌های نزدیک به فروسرخ را که از میان غبار عبور می‌کنند، تشخیص دهد. محققان یافته‌های خود را در 27 ژوئن در مجله «نیچراسترونومی» (Nature Astronomy) گزارش کردند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی