سفر شبیه‌سازی‌شده مریخ به پایان رسید

چهار خدمه داوطلب که در یک زیستگاه شبیه‌سازی‌شده مریخ به پژوهش و آزمایش مشغول بودند، پس از ۴۵ روز با موفقیت به خانه بازگشتند.

خدمه سفر شبیه‌سازی‌شده مریخ با موفقیت ماموریت خود را به پایان رساندند.

به نقل از ناسا،  «جیسون لی»(Jason Lee)، «استفانی ناوارو»(Stephanie Navarro)، «شریف الرومیثی»(Shareef Al Romaithi) و «پیومی ویجسکارا»(Piyumi Wijesekara) پس از آزمایش مرزهای استقامت انسان و کار گروهی در زیستگاه «آنالوگ پژوهش‌های اکتشاف انسانی»(HERA) واقع در «مرکز فضایی جانسون»، از سفر شبیه‌سازی‌شده ۴۵ روزه مریخی بازگشتند. کار پیشگامانه آنها در کمپین ۷ ماموریت «2 HERA» به تلاش‌های ناسا برای مطالعه چگونگی واکنش فضانوردان آینده به انزوا و محبوس شدن در طول سفر به اعماق فضا کمک می‌کند.

سفر شبیه‌سازی‌شده مریخ به پایان رسید خدمه ماموریت بیرون از زیستگاه مریخی

خدمه در طول ماموریت خود، وظایف عملیاتی را انجام دادند و در ۱۸ پژوهش با محوریت سلامت انسان شرکت کردند. این پژوهش‌ها بر سلامت رفتاری، پویایی گروه و رابط‌های انسان-سیستم تمرکز داشتند که هفت مورد از آنها تلاش‌های مشترک با «مرکز فضایی محمد بن راشد»(MBRSC) امارات متحده عربی و آژانس فضایی اروپا بودند. این آزمایش‌ها واکنش‌های فیزیولوژیکی، رفتاری و روان‌شناختی خدمه را در شرایطی که شبیه به مأموریت مریخی طراحی شده بود، ارزیابی کردند.

هنگامی که ماموریت خدمه HERA به پایان رسید، آنها یک فیلم واقعی را از ماموریت «آرتمیس ۱»(Artemis I) تماشا کردند تا فرود خود را شبیه‌سازی کنند.

سفر شبیه‌سازی‌شده مریخ به پایان رسید فیلم فرود ماموریت آرتمیس ۱

«تد بابیک»(Ted Babic) سرپرست عملیات ‌HERA، زنگ بیرون زیستگاه را ۹ بار به صدا درآورد تا خروج خدمه را جشن بگیرد که هفت بار برای کمپین و دو بار برای مأموریت بود. بابیک گفت: همه چیز برای یک گذر ایمن از مریخ و بازگشت به زمین مهیاست. باشد که این یک خانه امن برای خدمه آینده HERA باشد.

سپس بابیک، لوگوی ماموریت را به خدمه داد تا آن را روی در زیستگاه HERA قرار دهند.

سفر شبیه‌سازی‌شده مریخ به پایان رسید خدمه در حال نصب لوگوی ماموریت روی در زیستگاه

خدمه قدردانی خود را از همه کسانی که در این ماموریت نقش داشتند، از جمله ناسا، مرکز فضایی محمد بن راشد، مرکز کنترل ماموریت HERA، گروه برنامه پژوهش‌های انسانی ناسا، مرکز کنترل ماموریت آنالوگ، گروه‌های پزشکی و همچنین خانواده و دوستانشان ابراز کردند.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی