نقش هوش مصنوعی در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴

فقط چندماه تا شروع بازی‌های المپیک و پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ باقی مانده و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) از برنامه هوش مصنوعی خود برای این بازی‌ها رونمایی کرده است.

توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، مجموعه‌ای از خدمات و ابزار‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرده است که بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ را مؤثرتر و کارآمدتر می‌کنند.

هوش مصنوعی قرار است نقش مهمی در پلیس رسانه‌های اجتماعی، آموزش ورزشکاران و پخش زنده بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ داشته باشد.

باخ درباره برنامه کمیته بین‌المللی المپیک برای هوش مصنوعی در این بازی‌ها خاطرنشان کرده: «ما در حال برداشتن گام دیگری برای نشان‌دادن منحصر‌به‌فرد بازی‌های المپیک، و سودمندبودن ورزش هستیم؛ برای انجام این کار، باید رهبران تغییر باشیم، نه هدف تغییر».

او در ادامه گفته است: «با پیشرفت روزافزون فناوری دیجیتال، و به‌ویژه هوش مصنوعی، ما دوباره بر سر دوراهی تغییر قرار داریم.»

باخ توجه مردم را به این نکته جلب کرده که دنیای ورزش واقعاً مجبور نیست با «مسئله وجودی» پیش روی سایر بخش‌های جامعه در ارتباط با هوش مصنوعی و جایگزینی انسان روبه‌رو شود. یعنی کمیته بین‌المللی المپیک و دنیای ورزش به طور کلی می‌توانند روی پتانسیل هوش مصنوعی برای حمایت از ورزشکار تمرکز کنند.

نقش هوش مصنوعی در بازی‌های المپیک پاریس ۲۰۲۴ | فناورانه‌ترین دوره مسابقات المپیک

شرکت اینتل به‌عنوان شریک جهانی کمیته بین‌المللی المپیک بار دیگر نقشی کلیدی در کمک به پیشرفت این قابلیت‌های هوش مصنوعی ایفا می‌کند و با سازمان‌دهندگان همکاری می‌کند تا بازی‌ها را برای طرفداران سراسر جهان جذاب‌تر کند.

هوش مصنوعی قرار است تجربه ورزشی همه‌جانبه جدیدی را در زمین بازی‌های المپیک پاریس ارائه دهد. درواقع طرفداران می‌توانند عملکرد ورزشکاران المپیک را به صورت زنده ببینند.

این شرکت همچنین با تبدیل آرشیو ویدئو‌ها به تولیدات دیجیتالی سه‌بعدی در موزه المپیک، به حفظ و ادامه میراث بازی‌های المپیک کمک می‌کند. با استفاده از راه‌حلی که آزمایشگاه هوش مصنوعی اینتل توسعه داده است، ویدئو با استفاده از شبیه‌سازی اشیاء تغییرشکل می‌دهد تا طرفداران بتوانند تجربه‌ای واقعی را تجربه کنند.

در نهایت، سخت‌افزار اینتل نقش مهمی در کمک به تلاش‌های کمیته بین‌المللی المپیک ایفا می‌کند. سرور‌های پخش مبتنی بر Xeon اینتل سیگنال زنده تلویزیون را با سرعت ۸K/۶۰FPS/HDR و در چند میلی‌ثانیه رمزگذاری و فشرده می‌کنند. این تصاویرِ باکیفیت می‌تواند در چند ثانیه به سراسر جهان ارسال شود و امکان پخش زنده را در سطحی بهتر از همیشه فراهم کند.

اخبار مرتبط

منبع: شهرآرا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی