حمیدیا تأکید کرد؛

مسیر جدیدی در میدان قانون‌گذاری از ارتباط نوآوری با قانون، شکل خواهد گرفت

سرپرست مرکز نوآوری قوه مقننه، گفت: در نمایشگاه اینوتکس 2024 در نظر داریم با تبیین ارتباط نوآوری با قانون، مسیرجدیدی را در میدان قانون‌گذاری ارائه کنیم.

بابک حمیدیا، سرپرست مرکز نوآوری قوه مقننه اظهار کرد: مرکز نوآوری قوه مقننه امسال برای سومین بار است که به نمایندگی از قوه مقننه در نمایشگاه اینوتکس که محلی برای جمع شدن همه فعالان نوآوری با شعار همه زیر  یک سقف است، حضور پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این مرکز در دو سال گذشته در نمایشگاه اینوتکس تجربه بسیار خوبی برای ایجاد تعامل بین افرادی که در حوزه نوآوری و فناوری فعالیت می‌کنند با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، به‌دست آورده است.

حمیدیا با اشاره به این موضوع که نوآوری خوب، نیازمند قانون خوب است یادآور شد: در نمایشگاه اینوتکس، در نظر داریم تا با بیان این موضوع که نوآوری خوب یعنی حل دانش‌بنیان مسائل کلان کشور، نیازمند قانون خوب است، مسیر جدیدی را در میدان قانون‌گذاری ارائه کنیم و برای دستیابی به این مهم باید همه ما کمک کنیم تا بتوانیم قوانین مناسب را برای حوزه نوآوری داشته باشیم.

حمیدیا گفت: از جهات مختلف، هر چقدر که نوآوران بتوانند به حکمرانی کمک کرده و راه‌حل‌های بهتری برای مسائل موجود کشور ارائه دهند، امید داریم که مسائل کلان کشور به شیوه‌های بهتری حل شود.

سرپرست مرکز نوآوری قوه مقننه ادامه داد: در میدان قانون‌گذاری، علاوه بر اینکه قرار است در زمینه‌های مختلف که به نوعی برای بهبود شرایط کشور مفید است در کنار یکدیگر تجربه‌های بهتری داشته باشیم، نوآوران نیز باید به قانون‌گذاران برای ایجاد قانون خوب کمک کنند. حمیدیا تصریح کرد هر چقدر سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران با مرزهای دانش و ظرفیت‌های دانش‌بنیان‌ها که در کشور وجود دارد بیشتر آشنا شوند، قطعا فرایندهای قانون‌گذاری و همچنین قوانینی که مصوب می‌شوند،  بیشتر به سمت قانون خوب پیش خواهند رفت.

وی ادامه داد: در این راستا، بخشی با عنوان « فروم قانون‌گذاری » در اینوتکس ۲۰۲۴ افتتاح خواهد شد (18 اردیبهشت ساعت 10 تا 13) که قرار است با برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوعات مرتبط با نقش زیست‌بوم نوآوری در حل مسائل کلان کشور به صورت دانش بنیان با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و همچنین صاحبان تجربه و نظر، زمینه‌های ارتقای کیفیت قوانین را فراهم آورد. فروم قانون‌گذاری پذیرای همه فعالان فناور، نوآور، خلاق و همه متولیان قانون‌گذاری، تصمیم‌سازی و سیاست‌گذاری و همچنین صاحبان دانش و تجربه در حوزه‌های مختلف است.

حمیدیا افزود با توجه به این که در طول سال‌های گذشته اقدامات مختلف و متنوعی در مرکز پژوهش‌های مجلس و همین طور در مرکز نوآوری قوه مقننه در راستای افزایش مشارکت مردم انجام شده در غرفه این مرکز  در نمایشگاه اینوتکس، تلاش می‌کنیم نوآوران را با رویکردها، محصولات، خدمات و اقداماتی که در این زمینه انجام شده است ، آشنا کنیم. به همین منظور در بخش نمایشگاهی غرفه، اقداماتی که تاکنون انجام شده در قالب محصولاتی در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت تا آن‌ها نیز بتوانند در فرایندهای مجلس مشارکت کرده و مسیر جدیدی بدین‌وسیله ایجاد شود.

سرپرست مرکز نوآوری قوه مقننه یکی دیگر از کارویژه‌های حضور مرکز نوآوری قوه مقننه در نمایشگاه را، برگزاری تورهای تخصصی برای نمایندگان مجلس یازدهم و همچنین نمایندگان منتخب مجلس دوازدهم جهت آشنایی با دستاوردها و توانمندی‌های دانش‌بنیان کشور دانست.

بابک حمیدیا یادآور شد: این مرکز به دنبال ایجاد ارتباط دو جانبه بین حوزه نوآوری و قانون‌گذاری است که نمایشگاه اینوتکس، می‌تواند محفل مناسبی برای تحقق این امر باشد.

مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه از 18 الی 21 اردیبهشت در غرفه 529 نمایشگاه اینوتکس که در محل پارک فناوری پردیس برگزار می شود حضور می یابد.

عباس احمد وزیری

اخبار مرتبط

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی