بومی‌سازی دستگاه آنالیزور ترکیبات بدن در کشور

یک شرکت دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاه آنالیزور بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک شده که در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد به عنوان دستیاری برای کارشناسان پزشکان تغذیه و مربیان ورزشی عمل می کند.

دستگاه آنالایزر بدن بر پایه فناوری بیوالکتریک از محصولاتیک شرکت است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات کنترل کیفی، پزشکی ورزشی و پایش فعالیت می‌کند.

آنالایزر ترکیبات بدن (بادی کامپوزیشن) یک ابزار تخصصی جهت بررسی ترکیبات بدن است که با استفاده از تکنولوژی بیوامپدانس (Bioimpedance)، اطلاعات جامعی از وضعیت سلامتی افراد ارائه می‌دهد.

از نتایج آنالیزهای این دستگاه می‌توان در مراکز پزشکی، ورزشی و پایش سلامت جهت برنامه‌های تمرینی، تغذیه‌ای و برنامه‌های کاهش و یا افزایش وزن استفاده کرد.

دستگاه آنالایزر ترکیبات بدن با دارا بودن الکترودهای لمسی هشت نقطه‌ای چهار قطبی با الکترودهای شست قادر به اندازه‌گیری ترکیبات مختلف بدن از قبیل چربی، پروتئین و ... است. از جمله کاربردهای آن می‌توان به نقش آن در ارزیابی سلامت و تناسب اندام افراد به عنوان دستیاری برای کارشناسان، پزشکان تغذیه و مربیان ورزشی جهت آنالیز بدن بیماران و یا ورزشکاران اشاره کرد.

این محصول ماحصل یک سال تحقیق و توسعه و بررسی‌های  علمی و تخصصی است و پس از ساخت نمونه اولیه ارزیابی‌های بالینی و علمی در مراکز معتبر بر روی محصول انجام شده و نمونه محصول ساخته شده است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، دستگاه آنالیزور بدن بر پایه تکنولوژی بیوالکتریک، برای اولین بار در داخل کشور طراحی و تولید شده است و تا پیش از این، نمونه مشابه خارجی آن، به قیمتی ۱۰ برابر بیشتر و بدون ارائه خدمات پس از فروش عرضه می‌شد که هم از نظر هزینه و هم خدمات پس از فروش برای متخصصان داخل کشور مقرون به صرفه نبود.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی