رونمایی از ۵ داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت

در جریان سفر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام به استان گیلان از ۵ داروی درمان سرطان گروه سلامت و دارویی برکت رونمایی شد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام، سید پرویز فتاح رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در مراسم رونمایی از ۵ داروی ضد سرطان گروه سلامت و دارویی برکت اظهار کرد: شرکت سبحان انکولوژی تولیدات دارویی درمان سرطان را بر عهده دارد و به همت متخصصان صنعت دارویی این مجموعه از ۵ داروی جدید در ١٠ دوز رونمایی شد.

 

وی افزود: این داروهای تولید شده پیش از این وارداتی بوده و بیماران با صرف هزینه بالا مجبور به تهیه این داروها بودند.

فتاح با بیان اینکه این داروهای جدید درمان سرطان در بیمارستان‌های کشور عرضه می‌شوند و این داروها ۵٠ درصد نیاز کشور را تامین خواهند کرد، گفت: در صورت نیاز سازمان غذا و دارو در ٩ ماه پایانی سال امکان افزایش تولید آنها را خواهیم داشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه برای سال آینده می‌توانیم نیاز داخلی کشور را در خصوص این داروها تامین کنیم، ادامه داد: با این تولیدات دارویی ٨ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به وجود خواهد آمد.

 

وی با تاکید بر اینکه اولویت اول ما این است که نیاز داخل کشور به این داروها را فراهم کنیم، گفت: بعد از اعلام وزارت بهداشت با توجه به درخواست برخی از کشورهای خارجی می‌توانیم این داروها را صادر کرده تا درآمد ارزی برای کشور هم داشته باشیم.

فتاح با اشاره به روند تحقیق و توسعه تولید این داروها و با بیان اینکه در نظر داریم تا حد امکان نیاز داخلی را به صورت بومی تأمین کنیم، افزود: شرکت‌های دارویی ستاد اجرایی فرمان امام در صنعت دارو خصوصا داروهای درمان سرطان در کشور به صورت متمرکز فعال هستند و آمادگی تولید داروی‌های خاص دیگری هم وجود دارد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در پایان با اشاره به قیمت این داروها گفت: قیمت این داروها نسبت به مشابه خارجی قابل قبول است تا بیماران با کمترین مشکل نسبت به تأمین این داروها اقدام کنند.

گفتنی است؛ ۵ قلم محصول ضد سرطان شامل کسپوفانزین ۵۰ و ۷۰، اسمرتینیب ۴۰ و ۸۰، ایبروتینیب ۷۰ و ۱۴۰، انزالوتامید ۴۰ و ۸۰ و اًلاپاریب ۱۰۰ و ۱۵۰ است که این داروها برای درمان سرطان‌های ریه، خون، پروستات، تخمدان و ... موثر خواهند بود.

اخبار مرتبط

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

ارسال به دیگران :

نظر شما

وب گردی